ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ ТА ВІДВІДУВАЧІ САЙТУ!

У ЗВ'ЯЗКУ ІЗ ЗМІНОЮ ДОМЕННОГО ІМЕНІ kolege.bati.ber.te.ua НА batk.nubip.edu.ua

ПРОСИМО ЗРОБИТИ ВІДПОВІДНІ ЗМІНИ НА СВОЇХ РЕСУРСАХ ТА ВИКОРИСТОВУВАТИ НОВУ WEB-АДРЕСУ

CodeSlider - Joomla 2.5 simple slideshow module

УВАГА!

У меню «НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА» з’явився розділ «ДОКУМЕНТАЦІЯ ВИКЛАДАЧА», в якому будуть розміщуватися бланки та документи для викладачів. Зараз є доступним для завантаження «Журнал обліку роботи викладача» та Положення про планування та облік роботи педагогічних працівників ВП НУБІП України «Бережанський Агротехнічний Коледж» на 2017-2018 н. р.

Психологічна служба коледжу

Мета психологічної служби - забезпечення умов, які сприяють психологічному та особистому розвитку кожного студента, своєчасної реалізації вікових та індивідуальних можливостей студентів, здійснення психолого-педагогічної корекції.

Практичний психолог

Бережанського агротехнічного коледжу

Лещук Василь Іванович

каб.№306

тел. +380963724415

e-mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Основні напрямки діяльності
психологічної служби коледжу:
психодіагностична робота;
консультаційна робота; корекційно-відновлювальна робота;
робота із студентами правопорушниками;
організаційно – методична робота;
зв’язки з громадськістю.

 

 

 

«Не можна вилікувати тіло – не лікуючи душу, і навпаки:
Вилікувати душу неможливо зневажаючи тіло»
/Гіппократ/


 • 'Шлях до благополуччя, здоров’я і процвітання починається з маленького кроку назустріч собі. З бажання розплутати клубок життєвих негараздів, розчарувань та тривог. З відновлення глибинної любові і поваги до самого себе.
 • Все можливо, тільки не варто залишатись один на один зі своїми проблемами, адже є психологія - наука, що протягом віків допомагала людині знаходити вихід із найскладніших ситуацій.
  Довіртесь собі, дозвольте психологу Вам допомогти, адже Ви варті того, щоб бути щасливими.
  Тому – індивідуальна консультація у психолога - це час, який належить тільки Вам! Це час та місце, де можна вільно думати та відчувати, аналізувати та змінюватися, ефективно вирішуючи всі свої життєві проблеми.
  На консультації у психолога Ви зможете зрозуміти, чому виникають складнощі та проблеми у Вашому житті та як їх можна уникати або долати.
  Це можливість поміркувати про себе та своє життя, можливість визначитися з тим, як саме Ви хочете жити, які стосунки з навколишніми мати, як зробити своє життя наповненим енергією та натхненням.


ЯК УСПІШНО ЗДАТИ СЕСІЮ: ПОРАДИ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

Іспит– це завжди стрес. Але що нам заважає з ним впоратися? Підготовка до відповіді на усному іспиті – складний і важливий етап. Від того, що вам вдасться згадати, і буде залежати ваша оцінка. Якщо у вас хороша зорова пам'ять і ви добре підготувалися до іспиту, то сторінка підручника або конспекту лекцій сама спливе перед очима. Треба тільки зосередитись і неодмінно заспокоїтися (Якщо ви схвильовані, то закрийте очі, розслабтеся, згадавши на хвилину щось смішне або приємне).


Для успішнішої тактики виконання письмового іспиту:

1. Зосередьтеся! Поспішайте не поспішаючи! Жорсткі рамки часу не повинні впливати на якість відповідей.
2. Почніть з легкого! Почніть відповідати на ті питання, в знанні яких ви впевнені. Так ви звільнитеся від нервозності, і вся енергія буде спрямована на більш важкі питання.
3. Пропускайте! Треба навчитися пропускати важкі або незрозумілі завдання: у тексті завжди знайдуться такі запитання, з якими ви обов'язково впораєтеся. (Повертайтеся до пропущених питань після того, як відповіли на легкі або прості питання).
4. Читайте завдання до кінця! Інакше можна зробити прикрі помилки в найлегших питаннях.
5. Думайте тільки про поточне завдання!
6. Виключайте! Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильний варіант відповіді, а послідовно виключати ті, які явно не підходять.
7. Залиште час для перевірки своєї роботи, щоб встигнути пробігти очима і помітити явні помилки.


Перед іспитом рекомендуємо:

По-перше, краще утриматися від прийому заспокійливих засобів і медикаментів – вони гальмують мозкову діяльність і заважають сконцентруватися, тим більше реакція може бути цілком протилежною: почнуть трястися руки-ноги, в голові – туман.
По-друге, повноцінне харчування. Їжа повинна бути багата білком, який буде живити головний мозок. Отже, сприймати і запам'ятовувати інформацію буде легше. По можливості потрібно урізноманітнити їжу вітамінними продуктами – овочами та фруктами. Вони допоможуть зарядитися бадьорістю і позитивною енергією. Перед самим іспитом з'їжте шоколадку (для роботи мозку) і з впевненістю йдіть. Шоколад – це чудовий антидепресант: він і смачний, і корисний, та зі стресом допоможе справитись.
У будь-якому випадку, як би не пройшов процес підготовки до іспиту, важливий позитивний настрій. Адже будь-які вершини підкоряються, вірно?
Дуже важливо заздалегідь створити позитивний настрій на іспит, який буде стимулювати підготовку до нього. Іспит слід розглядати як своєрідну гру, в якій шансів виграти набагато більше, ніж програти. Згадайте, будь ласка, яку-небудь ситуацію вашого успіху, коли ви, подолавши всі труднощі, вийшли переможцями. Що це за відчуття? Незважаючи на те, що іспит – це, безумовно, серйозне випробування, що вимагає мобілізації всіх розумових і фізичних сил, він між тим дає вам дуже цінну можливість – отримати задоволення від цікавого спілкування з викладачами, відчути себе компетентним у певній галузі знань, наближаючись до своєї заповітної мрії.

Якщо самостійно ви не в змозі справитися зі своїми хвилюваннями, звертайтеся за порадою та підтримкою до психолога.


Поради студентам щодо того, як краще побудувати взаємини з одногрупниками

 • Для початку познайомся з одногрупниками Чим більше дружніх контактів, тим більшим буде коло твого спілкування в колективі.
 • Дізнайся, як їх звуть, відрекомендуйся сам, розкажи про себе, дізнайся про коледж: де їдальня, туалет, коли велика перерва; виявляй цікавість.
 • Запам’ятай імена однолітків із якими ти познайомився: людям дуже приємно, коли до них звертаються на ім’я.
 • Поводься природно, про людину говорять її вчинки, тільки вони можуть скласти тобі імідж.
 • Не чекай загальної любові, одногрупники спочатку будуть придивлятися до тебе, а потім уже полюблять чи навпаки. Це залежить тільки від тебе.
 • Приходячи вранці у групу, вітайся, але не обов’язково це робити персонально з кожним. Загального „Привіт!” З усмішкою на обличчі буде достатньо. Тільки враховуй, що з студентами, які прийшли пізніше за тебе, привітатися потрібно персонально.
 • Бажано не виділятися в одязі, вибери стиль, в якому тобі буде комфортно, але максимально наближений до того, що носять студенти у твоїй групі
 • Частіше усміхайся, непривітних людей ніхто не любить.
 • Якщо хтось з одногрупників забув вдома щось, можна дати покористуватися, за це ти отримаєш додаткові бали.
 • Якщо ти чогось не знаєш, не соромся, спитай про це друзів. Багатьом подобається, коли до них звертаються за допомогою.
 • Знайди з друзями спільні інтереси, обміняйся телефонними номерами.
 • Коли друзі хворіють, обов’язково подзвони, розкажи, що цікавого дізнався в коледжі, поділися домашнім завданням, поговори про щось, бо людині вдома самій сумно.
 • Якщо комусь із твоїх друзів сумно, обережно розпитай, що сталося, запропонуй свою допомогу. Іноді від звичайної уваги людині стає краще.
 • Намагайся нікого не обговорювати, пліткарів ніхто не любить.
 • Про ставлення до себе можна судити з того, як часто до тебе звертаються за допомогою, за порадою, запрошують кудись, діляться секретами.

 

Поради психолога студентам

Ти вже добре знайомий з інтернетом. У тебе напевно є улюблені сайти й віртуальні друзі, ти знаходиш в інтернеті інформацію, що допомагає навчатися й займатися улюбленими справами, спілкуєшся з людьми, що живуть в інших містах, завантажуєш цікаві картинки й музику, граєш у захоплюючі ігри. Проте, пам’ятай: як і в реальному світі, в інтернеті ти можеш зустрітися з загрозами й небезпечними людьми. Тому тобі дуже важливо навчитися уникати небезпек інтернету! Прочитай прості правила безпечного поводження в мобільному інтернеті й поділися ними з батьками та друзями.

Як легко відрізнити корисні сайти від марних?

Навчайся оцінювати інформацію! В інтернеті ти можеш знайти безліч найрізноманітнішої інформації. Є цікава й корисна, що знадобіться тобі в навчанні, спілкуванні, зайнятті улюбленими справами й взагалі — у розвитку. Але є й непотрібні тобі сайти — ті, які ти не розумієш, які викликають неприємні відчуття й емоції, або просто — сайти, призначені тільки для дорослих. Тобі потрібно навчитися оцінювати інформацію. Заходячи на новий сайт, насамперед, запитай себе, чи може він допомогти тобі в спілкуванні, навчанні, хобі, підняти настрій? І якщо відповідь — ні, тоді для чого тобі його відвідувати? Найкраще — разом з батьками скласти перелік цікавих та корисних для тебе й всієї родини сайтів і, в основному, відвідувати їх.

Що про тебе, твій будинок та родину не повинні знати сторонні?

Ти — це ти! Ти — особистість із найпершої хвилини свого народження. У тебе є ім’я, прізвище, родина, адреса, улюблені іграшки, мобільний телефон, тощо. Все це — твій особистий простір, твій маленький світ. Деякі люди в інтернеті можуть намагатися проникнути у твій простір. У чатах, ICQ або форумах, «Однокласниках.ру» або інших соціальних мережах ці люди можуть просити тебе детальніше розповісти про себе та свою родину, розпитувати про твій вік або про улюблені місця прогулянок, ким працюють твої батьки, за якою адресою ти мешкаєш, що цікавого й коштовного є в твоєму будинку, коли твої батьки йдуть на роботу. Не впускай у свій світ незнайомців! Адже ти не знаєш, для чого вони хочуть про це довідатися. Навіть якщо людина в інтернеті говорить, що він працює в міліції або старий друг твоїх батьків, нізащо не відповідай йому! Адже ти не можеш перевірити, правду він говорить чи ні. Ти ж не станеш розповідати про себе незнайомим дорослим на вулиці. Користуйся цим же правилом і в інтернеті. А якщо хтось буде занадто наполегливо тебе розпитувати — не спілкуйся більше із цією людиною та розкажи про все батькам.

Як правильно вибрати нік та пароль?

Псевдоніми й паролі! Ти напевно бачив фільми та читав книжки про шляхетних
лицарів,що приховували своє ім’я, і хитрих шпигунів, які користувалися паролями. В інтернеті тобі потрібно брати з них приклад. Ніколи не називайся своїм справжнім ім’ям та прізвищем і правильно обирай паролі! Стороннім людям зовсім непотрібно знати як тебе звуть, і в них не повинно бути шансу дістатися до твоєї особистої інформації. Запам’ятай головні правила:
Твій псевдонім, що часто називають ніком, повинен бути таким, щоб ніхто не зміг здогадатися про твій вік, адресу, школу та іншу особисту інформацію;
Твій пароль не повинен бути занадто легким, не варто обирати паролем своє ім’я або рік народження. Краще, нехай це буде щось близьке тобі, але невідоме стороннім. Наприклад, згадай свою улюблену страву, тоді паролем може бути піца або котлети. Ти легко запам’ятаєш такий пароль, а сторонні ніколи його не вгадають;
Ніколи й нікому не повідомляй свій пароль, це твій власний секрет!

Що робити, якщо ти зустрів незрозумілий тобі сайт?

Краще перепитати! В інтернеті ти можеш зустріти інформацію, фотографії або відео, які для тебе будуть не зовсім зрозумілі. В тебе можуть виникати питання, на які ти не можеш знайти відповідь. Обов’язково поговори зі своїми батьками та задай їм свої питання. Буває, що з батьками поговорити не виходить, тоді запитай у старших родичів, викладачів, майстрв виробничого навчання або іншого близького й авторитетного для тебе дорослого.
Що робити, якщо хтось намагається залякати тебе в мобільному інтернеті?
Не бійся! Іноді ти можеш зустріти в інтернеті щось, що може тебе налякати. Наприклад, тобі можуть погрожувати інші люди, або на сайтах можуть бути жорстокі фотографії й відео. Не лякайся! Просто є люди, які так розважаються — лякаючи інших. Пам’ятай, це просто інформація, яку ти можеш легко викинути з голови. А якщо не виходить — поділися своїм страхом з батьками, адже будь-які складності легше переборювати разом.

Чому не варто завантажувати з невідомих сайтів?

Завантажуй обережно! У мобільному інтернеті ти можеш знайти безліч корисних, кумедних або просто цікавих роликів, ігор, музики або фотографій. Багато що з них ти можеш легко скачати на свій мобільний телефон або комп’ютер. Проте будь обережним, ніколи нічого не завантажуй з невідомих тобі сайтів. По-перше, там може виявитися зовсім не те, що ти хотів отримати. А по-друге, разом із цікавим роликом ти можеш скачати й вірус, який пошкодить твій телефон або комп’ютер.

Що ховається за «безпрограшними» лотереями?

Безкоштовний сир. Є таке прислів’я: «Безкоштовний сир буває тільки в мишоловці». Вона означає, що якщо тобі пропонують взяти участь в «безпрограшній акції» або виграти в азартній грі, тебе намагаються обдурити. Наприклад, для участі в акції тебе попросять відправити SMS-ку, «забувши» сказати, що вона коштує великих грошей, а в азартних іграх на тебе будуть чекати хитрі й досвідчені супротивники. Не звертай уваги на яскраву рекламу й привабливі пропозиції. І звичайно, ніколи не погоджуйся, якщо тобі пропонують особисто приїхати кудись щоб забрати приз, або — дати свою домашню адресу, щоб тобі його принесли або надіслали.

Чому важливо спілкуватися з реальними й віртуальними друзями?

Більше спілкуйся! Намагайся побільше спілкуватися зі своїми однолітками в інтернеті, і в реальному житті. Запишися за допомогою батьків у цікавий тобі гурток або спортивну секцію. Розмовляй і грай з однокласниками на перервах та з однолітками у дворі. Спілкуйся в чатах і на форумах по зацікавленням. Дуже важливо, щоб ти розвивався гармонійно та умів будувати відносини із самими різними людьми у реальному світі, і в інтернеті! Це обов’язково стане тобі у пригоді в майбутньому, уміння спілкуватися потрібно для більшості сучасних професій.

Що можна робити за допомогою інтернету?

Стань справжнім знавцем! Дуже приємно відчувати себе справжнім знавцем інтернету, комп’ютерних програм, мобільного телефону. Дізнавайся більше про можливості інтернету та різних програм, особливо — програм, які допоможуть зробити твій інтернет більш безпечним — антивірусах, спам-фільтрах. Попроси батьків розповісти тобі все, що вони про це знають, і сам шукай інформацію з цієї теми. Повір, чим більше ти знаєш і вмієш, тим більше цікавих можливостей інтернету ти зможеш використовувати: малювати власні мультфільми, писати музику, створювати свої сайти й багато чого іншого.

Чому важливо зберігати довірливі відносини в родині?

Дружи зі своїми батьками! Часто тобі може здаватися, що батьки нічого не розуміють у твоїх захопленнях, що їм не цікаво те, чим ти займаєшся. Але не закривайся від батьків! Краще постарайся зробити їх своїми друзями. Обов’язково радься з ними по складних питаннях, розповідай про те, що нового ти довідався в інтернеті, що тобі сподобалося, а що — навпаки, викликало переляк або інші неприємні емоції. Пам’ятай, батьки люблять тебе й хочуть, щоб у тебе все було добре. Крім того, у них значно більше досвіду спілкування з різними людьми, яким вони можуть із тобою поділитися.

Чи можна поєднати відпочинок і навчання

Не буває так, щоб усі відразу було добре і просто. Студенти мене зрозуміють. Коли у всіх нормальних людей свята і новорічні канікули, у них - сесія, підготовка до іспитів і постійний стрес. У деяких інститутах випробування ставлять прямо на період канікул. В інших вузах десятиденну паузу для пристойності витримують, але все одно нормально відпочити не дозволяє підготовка і думки про майбутні іспити. Не свята, а суцільне розчарування. Давайте сьогодні подумаємо, чи можна поєднати відпочинок та підготовку до сесії.
Скільки студентів безглуздо проводять свята, толком не готуючись і не даючи собі нормально відпочити. Часто вони відмовляються від прогулянок і зустрічей з друзями, тому що їм потрібно «бота нити», і при цьому весь день тиняються з кутка в куток і не можуть себе змусити сісти за роботу. Свята ж! Або ще краще - людина відмовляється йти на каток з друзями під приводом підготовки, а весь день нічого не робить, потім вирішує заглянути на дружню вечірку на годинку, щоб потім повернутися і відразу ж сісти за підготовку. У підсумку він проводить час з друзями всю ніч, потім спить весь день і навіть не сідає за підручники. Такий відпочинок не лише вимотує, але ще і викликає в людині постійне почуття провини за те, що не готується до іспитів.

Насправді, поєднати відпочинок і навчання можливо. Але для цього необхідно скласти чіткий план дій.

Визначте, скільки матеріалу треба підготувати і скільки на це потрібно часу, розділіть цей час на кількість днів, складіть календар підготовки. Тепер ви знаєте, скільки годин повинні кожен день присвячувати навчанню, а, значить, решту часу можна відпочивати і розважатися без докорів сумління.
Правда, вибирати варто ті види відпочинку, які не пригнічують вашу силу волі. Наприклад, алкоголь дуже часто змушує людей змінювати плани. Так ідея провести на вечірці годинку перетворюється спершу в дві, потім в три, потім - у п'ять, а, зрештою, вона руйнує весь стрункий план підготовки до іспитів. Набагато краще в період канікул кататися на ковзанах або на лижах - спортивний відпочинок додає сил, а не позбавляє їх.
Вважається, що кращий час для навчання - перша половина дня. Насправді, буває по-різному, і вам самим видніше, коли ви працюєте більш продуктивно: вранці, вдень, ввечері або після 12 ночі. Деякі люди з ранку відчувають себе кимось на кшталт зомбі і зовсім не здатні міркувати, зате вночі у них трапляється приплив творчої енергії. Так що плануйте час підготовки до іспитів виходячи з ваших індивідуальних особливостей.
Але коли б ви не займалися, не жертвуйте сном. Спати потрібно не менше восьми годин на добу. В іншому випадку ви будете «клювати носом» над підручниками та ефективність такої підготовки буде мінімальною. Якщо згідно з планом ви повинні займатися вранці, але ніяк не можете прокинутися, зробіть зарядку, побігайте, прийміть холодний душ.
На час підготовки постарайтеся позбутися від усіх можливих таймкілерів. Комп'ютер з Інтернетом, телевізор з серіалами, занадто товариська кіт - всім їм краще перечекати в іншій кімнаті.
За певних умов можна навіть дозволити собі невелику поїздку. Це залежить від розкладу іспитів, обсягу матеріалу і типу поїздки. Екскурсійний туризм зараз не піде, вам і без гіда потрібно обробити велику кількість інформації. А ось, наприклад, з'їздити ненадовго на відпочинок, де з розваг вранці - лижі, ввечері - каток, може бути навіть корисно. Там буде мало відволікаючих чинників, а активне проведення часу допоможе налаштуватися на навчання. Єдине, не варто їхати туди з друзями - інакше ви будете постійно переживати, що вони весело спілкуються, а ви сидите за підручниками. Хіба що з друзями по нещастю, з якими ви можете разом готуватися до іспитів.

3 простих способи ефективно конспектувати:

1. Розділяти аркуш паперу на квадрати і в кожному записувати логічно пов'язані речі. Наприклад, один з квадратів відвести на питання, що виникають по ходу. Так робить записи Білл Гейтс.
2. Метод Корнелла — йому навчають американських студентів: розділяти аркуш паперу на три частини. Велика — для запису лекції. Широке поле зліва — для нотаток постфактум, малюнків, умовних позначень і всього того, що дозволяє краще запам'ятовувати почуте. І невелике поле внизу — для короткого, в одну-дві фрази, змісту сторінки.
3. Метод ментальних карт. Розроблено Тоні Бьюзаном. Він пропонує робити записи у вигляді живих, біоморфних, схожих на ліани малюнків - замість нудних конспектів зі списками, таблицями і схемами. Головна тема поміщається в центрі, від неї відгалужуються гілки з ключовими словами. Чим більш яскравим і незвичайним вийде малюнок, тим краще він запам'ятається. Бьюзан рекомендує ментальні карти для всього . Метод ментальних кар від конспектів до щоденного планування, але найкраще вони все-таки підходять для різного роду брейнстормінгів.

Ментальна карта

7 кроків для емоційного здоров'я

Є прості речі, які підтримують наше благополуччя. Неприємності нікуди не зникають, але є кроки, які можуть зміцнити вашу емоційну стійкість. Ви можете перетворити їх на свої щоденні звички, які стануть для вашого здоров'я вітамінами, свіжим повітрям і фізичними вправами.
Перші два кроки найважливіші.
Перший крок − Подяка. Це рятівне коло для вашого серця. У розпал неприємностей легко потонути в розпачі. Подяка за що? Подяка за все. За те, що ви дихаєте, за вашу ранкову каву, за тепло сонця на вашому обличчі, за краплі дощу на листках, за близьких людей. Подяка працює як вимикач для страждань. Користуйтеся нею щодня.
Другий крок − Прощення. Ніщо не роз'їдає нашу душу і тіло, як образа, заздрість і гнів. Пробачте тих, хто заподіяв вам біль. Пробачте начальника, що не цінує вас, вибачте людину, що покинула вас, вибачте незнайомця, що наступив вам на ногу. Відразу може не вийти, але з часом, обов'язково вийде. Щоразу, як ви будете відчувати, що хтось порушує мир у вашій душі − пробачте його. Якщо ви будете рухатися крізь біль далі, біль залишиться позаду. Благословіть її. Нехай йде. Ваша мета полягає не в помсті цьому світу, а в здобутті емоційної свободи.
Третій крок − Пишіть. Зробіть це звичкою − вивантажувати весь вміст вашого розуму на папір. Звільнятися від негативного і проблем. Виразіть ваші почуття для того, щоб краще зрозуміти їх. Запишіть проблему, щоб краще вирішити її. Запишіть свої думки на папір в першій половині дня і ваш розум отримає необхідну свободу для вжиття заходів. Звільніть ваш розум на ніч, і ви готові спати, знаючи, що якщо щось має бути зроблено, ви не забудете.
Крок четвертий − Тиша. У житті багато шуму. Телефони, радіо, телевізори, транспорт, люди. Хто може повноцінно думати, відчувати або встановити душевну рівновагу не звертаючи увагу на гучність? Найкращою практикою для шукачів тиші є медитація. Практика медитації дозволяє спостерігати і визначити свої власні нескінченно повторювані думки, і тим самим від них звільнитися. П'ять хвилин медитації може розірвати нескінченний внутрішній діалог із самим собою, дати вам відпочинок і відкрити перспективи. Тиша, коли ви знайдете її, дозволить вам скинути емоційні обладунки, зняти стрес і, відкривши, слухати своє серце.
Крок п'ятий − Ствердження. Це дуже корисно, коли ми мислимо в позитивної формі. Чи звертали ви увагу як легко скотитися в спадну спіраль несхвалення і відчаю? Постійна «дієта» зі страху і поганих передчуттів дуже шкідлива для нашого емоційного здоров'я. Навчіться помічати те, що ви схвалюєте. Зробіть це своєю метою. Маленькі події: автобус, що прийшов вчасно, смачний обід, хороший вчинок. Шукайте такі моменти і набирайтеся від них сил. Більше того, висловлюйте своє схвалення, коли ви це можете.
Крок шостий − Швидкоминучі почуття. Емоції, як погода. Емоційно здорові люди вміють робити паузу посеред хаосу і визначити домінуючі емоції − що це: страх? гнів? і сказати собі: «ці почуття проходять через мене». Це правда. Ваше почуття гніву пройде можливо через кілька хвилин і навіть якщо гнів спливе на поверхню, він пройде. Ви залишитеся. Зробіть кілька глибоких вдихів зі словами «почуття гніву проходить через мене» і відчуття реальності до вас повернеться. Ви відновите своє емоційне благополуччя.
Крок сьомий − Свої власні джерела. Це дуже важливо. Ви самі знаєте, що може служити для себе джерелом позитивних емоцій − робота, прогулянка, читання книг, гра з кішкою, приготування вечері. Все це активно відновлює емоційне здоров'я. Визначте ці джерела для себе і обов'язково частіше ними користуйтеся.

Як зняти стрес від розумового перевантаження?

Проблема інтелектуального стресу або професійного вигорання знайома людям з пристойним IQ. Навіть комп'ютер зависає від перевантажень і невмілого поводження з ним. Тому дотримуємося правила «лікар, зцілися сам», і усунемо причини такої недуги.

 

5 прийомів самооборони від професійного вигорання.

Трудимося тільки в робочий час.
Після роботи свої важкі навчальні думки скинемо разом зі взуттям на порозі будинку: дотримання трудового кодексу обов'язково і для нас. До речі, якщо дорога від навчання до будинку займає менше 15 хвилин, збільшимо її пішою прогулянкою - нехай наші розумові звивини відпочинуть, порадіють пейзажу і самотності. Після приємної вечері - перегляд картинок робочого дня, щоб поставити крапку після слів «завтра я успішно зроблю (і конкретно що)». Це забезпечить нам безтурботний сон, який часто пропонує блискуче вирішення будь-якої проблеми.

Підвищимо самооцінку.

Похвалитися собі і колегам: свої нагороди, дипломи тримаємо не тільки в комп'ютері, але і на робочому місці. Такий стимул відмінно працює у чемпіонів. Це подарує нам свободу у прийнятті рішень навіть при терті з колегами і диктаті старших.

Розширимо свою професійну інформованість.

Підкинемо ці дрова у багаття, щоб не вигоряти. На початку кожного робочого дня в Інтернеті поцікавимося останніми новинками в галузі і не тільки в нашій країні, але й у світі, полегшивши собі роботу.

Відпочиваємо з задоволенням.

Знімемо інтелектуальний стрес активним відпочинком, спортом, особливо плаванням. Насолодитись класичною музикою: «Ранок» Гріга, «Пори року» Чайковського, «Картинки з виставки» Мусоргського, або своєю улюбленою мелодією. Поспілкуємося з родиною та друзями. Зізнаємося їм у своїй проблемі, комічно перебільшивши її, щоб разом посміятися - смішне вже не небезпечно.

Надамо собі « швидку допомогу».

При інтелектуальному стресі прямо на робочому місці потягнемося, позіхаючи, потремо руки, як в мороз, потім обличчя і потилицю.
5 хвилин подивимося відео про свій літній відпочинок, згадаємо себе там і всі фарби, запахи і звуки природи.
Напишемо фломастером на аркуші свою проблему, а потім подивимося, як вона змивається під струменем води.
Зробимо комплімент своєму шефові або неприхильно колезі. А після декількох хвилин їх подиву, порадимо похвалити і нас - тоді ми для них звернемо гори, чи все-таки зробимо цей звіт.

Відкритим людям професійне вигорання не загрожує.

І пам'ятаємо: ми творчі, працьовиті фахівці високого класу, гідні поваги і подяки - який наш посил в суспільство, така і луна. Тому ми самі запобіжимо вигорянню і зробимо свою кар'єру успішною!

CodeSlider - Joomla 2.5 simple slideshow module